Stacks Image 15653
Stacks Image 15656

Čo sa za mladi naučíš...

Prvá návšteva zubára by u detí mala byť ideálne s prerezaním prvého zúbka, najneskôr okolo prvého roka. U dieťaťa nám zabezpečí vytvorenie návyku vďaka ktorému berie návštevy zubára ako bežnú súčasť života a rodičom sú dané odporúčania, vďaka ktorým sa môžu správne starať o detský chrup a tak zabrániť vzniku kazov.

Mliečne alebo dočasné zúbky sa prerezávajú do ústnej dutiny dieťaťa už od šiesteho mesiaca života a mali by zotrvať až do výmeny za svojich trvalých nástupcov. V minulosti ošetrovanie dočasných zúbkov nebolo považované za dôležité a pokazené zúbky sa rovno extrahovali. V súčasnosti však vieme že ich prítomnosť v ústnej dutine a správne ošetrenie je dôležité pre správny vývoj trvalého chrupu. Pod každou dočasnou stoličkou je totiž umiestnený zárodok trvalého zuba.

Naším cieľom je vytvoriť príjemné prostredie, v ktorom sa pri prvom vyšetrení dieťa zoznámi s prostredím, zavádza sa dokumentácia dieťaťa, v prípade potreby zhotovujeme snímky, pričom pri prvej návšteve dieťa nikdy neošetrujeme, ale konzultujeme plán liečby s rodičom a vysvetľujeme ho takisto aj dieťaťu. Počas nasledujúcich ošetrení sa ako rodičovi, tak aj dieťaťu ďalej vysvetlí, čo sa s ním bude diať a aké nástroje používame, aby sme mu ozrejmili postup ošetrenia a znížili tak jeho strach z neznámeho.

Dôležité je, aby si deti návštevu zubára nespájali s bolesťou, preto pri ošetrení používame malé množstvo lokálneho anestetika a ďalší postup je tak pre dieťa bezbolestný. V prípade zložitej spolupráce, obáv, alebo pri potrebe náročnejšieho, dlhšie trvajúceho ošetrenia ponúkame aj možnosť ošetrenia detí v sedácii pri vedomí. Najväčšou výhodou sedácie pri vedomí je amnézia - teda dočasná strata pamäti v období po podaní liečiva, čím zabránime traumatickým zážitkom u detí, ktoré si vyžadujú dlhší stomatologický výkon, ktorých spolupráca je obmedzená, u detí po úraze, alebo mladších detí, ktorých chápanie ešte nedosahuje hranicu kedy sme schopní im priebeh vyšetrenia zrozumiteľne vysvetliť.

U detí s nekontrolovateľným strachom alebo potrebou rozsiahlej celkovej sanácie ponúka stomatologická klinika DENTAKRA ošetrenia dieťaťa aj v celkovej anestézii.
... a čo na to vravia naši pacienti?

"Práve som so 4-ročným synom absolvovala ošetrenie pokazeného zúbka u pani doktorky na stomatologickej klinike DENTAKRA. Môžem verejne poďakovať za profesionálny, ľudský, trpezlivý a vľúdny prístup, ktorý som na viacerých klinikách postrádala... Vážne výkon hodný Nobelovej ceny - úprimne odporúčam! Nielen pani doktorka a sestrička ale aj kočky na recepcii - úžasne pozitívny prístup. Malý sa vôbec nebál a hoci ošetrenie bolo komplikované, v DENTAKRA to zvládli na jedničku s piatimi hviezdičkami. Ešte raz úprimne ďakujem celému tímu!"

Evelin Z.

Ordinačné hodiny:
Pondelok:
Utorok:
Streda:
Štvrtok:
Piatok:
Sobota:
Nedeľa:
07:00 - 15:30
07:00 - 15:30
07:00 - 15:30
07:00 - 15:30
07:00 - 13:30
zatvorené
zatvorené
Stacks Image 17179
Stacks Image 17182
Kontakty:
DENTAKRA s.r.o.
Jabloňová 2
058 01 Poprad

Tel.: +421 949 010 443
        +421 949 010 553
E-mail: info@dentakra.sk
Stacks Image 17190

Stomatologická klinika DENTAKRA spolupracuje s nasledujúcimi zdravotnými poisťovňami:

Stacks Image 15366